Jajce: Završena mektebska olimpijada

Autor: A. Aganović Maj 27, 2015 0

Devetog maja završena je tradicionalna mektebska olimpijada na području MIZ Jajce

Discipline u kojima su se takmičari takmičili bile su: nogomet, odbojka, između dvije vatre i atletika. Pobjednik u disciplini nogometa uzrasta do 5. razreda je ekipa džemata Vlasinje, dok je pobjednik u disciplini nogometa uzrasta do 9. razreda ekipa džemata Šibenica. Prvo mjesto u odbojci osvojila je ekipa džemata Lupnica, dok je prvo mjesto između dvije vatre osvojila ekipa džemata Bučići. U atletskim diciplinama prvo mjesto u trčanju na 100 m za muškarce osvojio je Lehić Isak iz džemata Lupnica, dok je u u trčanju na 100m za djevojčice osvojila Mubina Turanović iz džemata Kuprešani. U disciplini skok udalj prvo mjesto osvojio je Isak Lehić iz džemata Lupnica, dok je pobjednik u disciplini štafeta 4x100m kombinovano, džemat Lupnica. Pobjednicima su uručene nagrade, medalje i pehari. Na kraju mektebske olimpijade takmičarima se obratio glavni imam Medžlisa IZ Jajce Zehrudin-ef. Hadžić.